Buď ženou s hennou

O mně:

Jmenuji se Barbora Kořenářová. Od dětství velmi ráda kreslím a tvořím. Sleduji trendy v líčení a péči o tělo. Tato má záliba mě dovedla až k malbě na tělo pomocí přírodní henny. Absolvovala jsem  kurz malování hennou pod odborným vedením.  Těší mě spokojenost mých klientek, které se vrací.

 

 


Můj slogan „buď ženou s hennou“ mluví za vše. 

 

Henna (Mehndi) je 100% přírodní produkt, který se vyrábí s listů Hennovníku bílého. Listy se usuší a z jejich prášku se posléze nechá s příměsí dalších složek vyrobit hmota, která pak slouží k barvení kůže, vlasů, nehtů.. Přírodní henna má po aplikaci na kůži a následném oloupání světle oranžovou barvu, která díky vlivům vody a vzduchu ztmavne do hnědé barvy.

 


Přírodní henna má kratší trvanlivost na kůži, než-li henna chemicky přibarvovaná, nicméně za to je protialergenní a má dobrý vliv na kůži. Henna je také známá svými uklidňujícími a uzdravujícími účinky a svou příjemnou zemitou vůni.


Starověké Egypťanky v čele s krásnou Nefertiti a samotnou Kleopatrou měly hlavy dohladka oholené na důkaz ušlechtilosti a na nich pak nosily paruky z opravdových vlasů barvené právě hennou. Mehndi se v Egyptě barvila kůže i vlasy a zdobily se jí rty a nehty.

 

 

V Indii, severní Africe a v ostatním islámském světě je henna dodnes součástí rituálů a tradičních obřadů. Před svatbou si nevěsty nechávají ozdobit své tělo hennovými ornamenty, které jim mají přinést zdraví, plodnost a štěstí v manželství. Na ruce, paže a kotníky si tak nejčastěji malují přírodní motivy, ptáky a květiny. Také muži se často zdobili hennou, ale pro ženy tato tradice znamenala vždy více než jen krásu. Po svatbě byla novomanželka osvobozena ode všech domácích prací po celou dobu, kdy byly ornamenty z henny patrné na její kůži.


Přestože Mehndi existuje už přes 5000 let, jeho krásný a uklidňující rituál je znovu objevován lidmi všech druhů a sklonů. Ať už jej užíváte jako test před pravým tetováním, anebo chcete mít dočasnou a bezbolestnou dekoraci svého těla, Mehndi je fenomén nového milénia.
 

 


 

instagram:  budzenoushennou

mail:   budzenoushennou@seznam.cz

 

 

 

 

Vytváří StudioMC na systému PublicMC s podporou MediaMC | © PublicMC 2005 - 2022